سردار غیب پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش «جوانان انقلابی» که عصر امروز در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: رهبرانی که همواره توحید را تبلیغ کردند و منادی خداپرستی بودند؛ اعم از پیامبران و معصومین و به خصوص کسانی که حکومت الهی را تشکیل دادند، همواره پیروز بودند.

 وی ادامه داد: حرکت حضرت موسی بعد از بعثت در دو بخش بود؛ اول جایی که بنی‌‌اسرائیل او را یاری کردند و بخش دیگر وقتی است که امت دچار غفلت شدند. از این قضیه به این نتیجه می‌رسیم که هرجا مردم به عنوان علل اصلی، حضور خوب دارند پیروزی بدست می‌آید و تا جایی که مردم همراهی کنند نتیجه پیروزی است.

 غیب پرور ادامه داد: جایی که مردم با رهبر الهی هستند و با بصیرت حرکت می‌کنند رهبر الهی پیروز است.

 وی با بیان اینکه دانشجویان باید تاریخ ایران و اسلام را خوب مطالعه کنند، خاطرنشان کرد: انسان‌هایی می‌توانند در عرصه انقلابی بمانند که خودشان را هم‌عرض رهبر الهی نبینند. کسانی که در انقلاب اسلامی ما خودشان را هم‌عرض امام خمینی(ره) می‌دیدند، نتوانستند ماندگار باشند و این جریان همراهی یا عدم همراهی کماکان ادامه دارد.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: چون مردم امام را همراهی کردند، انقلاب پیروز شد و جنگ هشت ساله اداره شد. این که می‌گویند دست خالی بودیم درست است. ما واقعا هیچ چیزی نداشتیم اما چون مردم امام‌شان را فهمیده‌بودند، توانستیم در آن شرایط پیروز شویم. پس نتیجه می‌گیریم پیروزی همان همراهی مردم است و مردم باید رهبر الهی را درک و به او اعتماد کنند.

 غیب پرور ادامه داد: امروز در مرحله سوم یعنی تشکیل دولت اسلامی هستیم که این مرحله به دلیل پیچیده بودن، طولانی شده‌است.

 وی با بیان اینکه مهمترین کار ما در بسیج این است که رابطه امام و امت را محکم‌تر کنیم، یادآور شد: اساسا مردم سالاری دینی متعلق به انقلاب اسلامی است و در این وسط دولت‌ها ذی‌نقش هستند و باید به کلام رهبر عمل کنند. اگر کلام رهبر انقلاب را به عنوان یک منظومه نگاه کنیم از هیچ مسئله ای غفلت نکردیم.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه برای صیانت از انقلاب باید به داشته‌های درونی‌مان تکیه کنیم ادامه داد: اعتماد به رهبری و نقش دانشجویان در این میدان بسیار مهم است. هر جا که حرکت دانشجویی صورت گرفته توانسته بقیه را با خود همراه کند. اگر حس مطالبه‌گری دانشجویان از بین برود باید فاتحه انقلاب را خواند.

 غیب‌پرور یادآور شد: امروز فقط موضوع انتخابات نیست، عرصه‌های مهم و حساس زیادی داریم که اگر جوانان انقلابی در صحنه نباشند کلاه ما پس معرکه است.

 وی خطاب به بسیجیان گفت: باید دایره بسیج را باز کنیم، ظرف بسیج باید به گونه‌ای باشد که همه را در خود جای دهد.

(خ.د۶۰۲۶۹۷)